Aktualizacja systemu do Windows 10 - problem z ZWCAD

W przypadku aktualizacji systemu do Windows 10 proszę pamiętać, aby dezaktywować licencję ZWCAD: https://forum.cad.in...dows-10/?p=8733.

Możliwe problemy techniczne po aktualizacji:

1. W przypadku zabezpieczenia kodem programowym, licencja nie jest rozpoznawana i program prosi o aktywację.

Rozwiązanie:

Uruchomić Menadżer licencji lub program przez prawy przycisk myszy Uruchom jako Administrator (bardzo ważne, bo licencji nie widać bez praw admina) i skorzystać z opcjiPrzywróć autoryzację (ZWCAD+2012, ZWCAD+2014, ZWCAD+2015) lub podwójnie kliknąć w wiersz z licencją (wersja ZWCAD 2012 i starsze) oraz utworzyć plik do naprawy xml i przesłać na pomoc@zwcad.pl .W odpowiedzi będzie przesłany plik do wczytania do Menadżera licencji.

Dla ZWCAD 2012:

Otworzyć Menedżer Licencji na prawach administratora, następnie kliknać w guzik INNE. W oknie należy utworzyć plik do naprawy xml. poprzez wybranie guzika Utwórz. Aplikacja poprosi o miejsce zapisania pliku w wybranym miejscu na dysku. I jak opisano wyżej, przesłać wygenerowany plik na pomoc@zwcad.pl

Jeśli nie widać licencji w Menadżerze licencji lub nie uda się wygenerować pliku odpowiedzi lub pliku nie uda się wczytać do Menadżera to trzeba przesłać formularz do resetu licencji.

 

2. ZWCAD+2012 nie uruchamia się.

Rozwiązanie:

Wykasować plik wininet.dll z katalogu C:\Pliki programów (x86)\ZWCAD+ 2012 PLK (analogicznie jak było przy przejściu z Win 8 na 8.1)

 

3. W przypadku zabezpieczenia kluczem USB, program prosi o aktywację. Problem najczęściej występuje jeśli użytkownik posiadał wcześniej Windows 7 lub starszy i wersję ZWCAD+2012 lub starszą (brak sterownika do Windows 8 i 10).

Rozwiązanie:

Pobrać oraz rozpakować sterownik oznaczony na naszej stronie jako sterownik do Windows 8. Znajduje się tutaj: sterownik do Windows 8 oraz 10

Plik sterownika Rockey4ND.dll skopiować do katalogu głównego z zainstalowanym programem zastępując plik istniejący.

Otrzymuj powiadomienia, gdy dodawane są nowe artykuły do bazy wiedzy.

Powered by PHPKB (Knowledge Base Software)

Copyright © 2000-2021 Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o. All rights reserved. Polityka prywatności | Regulamin serwisu